Kroplówka alkalizująca - skuteczny sposób na walkę z zakwaszeniem!
Facebook Instagram

Kroplówka alkalizująca (natrium bicarbonicum)

Równowaga kwasowo-zasadowa organizmu jest niezwykle ważnym czynnikiem, decydującym o ogólnej kondycji organizmu oraz o jakości samopoczucia. Nasze ciało posiada własne mechanizmy, które regulują pH krwi. Za regulację równowagi pomiędzy kwasowością a zasadowością naszego organizmu odpowiedzialne są tak zwane bufory. Roztwory buforowe posiadają niezmiernie istotną wspólną właściwość – są one zdolne do absorbowania pewnych ilość kwasów lub zasad, nie pozwalając na wahania pH krwi. Odczyn krwi jest delikatnie zasadowy i mieści się w wartościach 7,35 – 7,45. Do najważniejszych układów buforowych naszego organizmu należą: bufor wodorowęglanowy, hemoglobinianowy, białczanowy oraz fosforanowy. Niestety, nawyki żywieniowe większości Polaków powodują, że nasze własne układy buforujące nie są w stanie samodzielnie regulować naszego pH krwi. Odpowiada za to w głównej mierze dieta bogata w produkty kwasotwórcze. Do produktów zakwaszających nasze ciało zaliczamy te, które bogate są w fosfor, siarkę oraz chlor. Przykładami takich pokarmów są: mięso (w szczególności mocno przetworzone), jaja i produkty zbożowe. Po drugiej stronie osi stoją produkty zasadotwórcze. Jedzenie pożywienia bogatego w potas, wapń, sód i magnez, wpływa na nasz organizm alkalizująco.

Soda oczyszczona w całkiem nowej odsłonie

Natrium bicarbonicum to swojski wodorowęglan sodu, zwany potocznie sodą oczyszczoną. Związek ten obecny jest w każdym gospodarstwie domowym, jednakże w warunkach zacisza domowego przeprowadzenie wlewu ze zwykłej sody oczyszczonej jest niemożliwe. Do wykonania wlewu potrzebny jest przede wszystkim obecność specjalisty. Dodatkowo musimy posiadać odpowiedni surowiec. Wodorowęglan sodu, który miałby zostać podany dożylnie, musi spełnić wyśrubowane normy. Musi być on wolny od jakichkolwiek zanieczyszczeń mikrobiologicznych (czyli nie może zawierać żadnych drobnoustrojów), apirogenny (nie może powodować gorączki) oraz musi mieć ściśle określone stężenie. Ponadto woda, w której rozpuszczony został wodorowęglan sodu, również musi spełniać powyższe warunki.

Wlew alkalizujący z sodium bicarbonicum – najlepszy sposób na walkę z zakwaszeniem

Zaburzenie równowagi-kwasowo zasadowej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Do klinicznych objawów kwasicy należą objawy takie jak: brak łaknienia, uczucie zmęczenia, senność, bóle głowy (w tym migrenowe), apatia, gorszy wygląd skóry oraz utrata z moczem składników mineralnych, na przykład magnezu, sodu i wapnia. Ostatni z objawów może doprowadzić do powstania kamieni nerkowych. Zakwaszonemu organizmowi z pomocą przyjść może wlew alkalizujący z wodorowęglanu sodu. Sodium bicarbonicum doprowadzi do zwiększenia pH naszej krwi, co w konsekwencji zniweluje skutki zakwaszenia. Doprowadzenie odczynu krwi do fizjologicznego pH skutkować będzie diametralną poprawą naszego samopoczucia.

Kroplówka alkalizująca – wlew idealny dla sportowca

Wysiłek fizyczny przynosi niezliczone korzyści dla naszego organizmu. Już starożytni Grecy wiedzieli, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Jednakże uprawianie sportu, zwłaszcza wyczynowo, niesie ze sobą ryzyko zakwaszenia organizmu. Wysoka podaż białka w diecie oraz powstawanie podczas wysiłku dużych ilości kwasu mlekowego w mięśniach szkieletowych, może doprowadzić do przesunięcia równowagi kwasowo-zasadowej w jedną ze stron. Zaburzona w ten sposób równowaga sprawia, że ustrój sportowca staje się kwaśny. Jednym z objawów kwasicy jest zwiększone wydalanie wraz z moczem jonów magnezu i wapnia. Organizm, starając się wyrównać pH krwi, „pożycza” te pierwiastki z kośćca sportowca. Niesie to za sobą zwiększone ryzyko kontuzji w postaci złamań, które mogą wykluczyć z uprawiania sportu na dłuższy czas.