Kroplówka Hepa-Merz - asparaginian ornityny. Wesprzyj swoją wątrobę!
Facebook Instagram

Kroplówka Hepa-Merz

Hepa-Merz to preparat, którego substancją aktywną jest asparaginian ornityny. Ornityna jest aminokwasem niebiałkowym (niebędącym elementem budulcowym białek), który jest obok cytruliny oraz argininy kluczowym związkiem w cyklu mocznikowym. Prawidłowy przebieg cyklu mocznikowego jest niezbędny do optymalnego funkcjonowania organizmu człowieka. Wlewy z asparaginianu ornityny (Hepa-Merz) mogą przynieść stosującemu je pacjentowi ogromne korzyści zdrowotne.

Redukcja ilości szkodliwych produktów przemiany materii

Dożylne wlewy preparatu Hepa-Merz przyspieszają procesy odtruwania organizmu. Jednym z produktów przemiany materii, powstającym w wyniku przemian metabolicznych aminokwasów, jest wysoce toksyczny amoniak. Wytworzony endogennie (wewnątrz ustroju) jon amonowy, działa szkodliwie na praktycznie wszystkie komórki, tkanki oraz narządy ciała. Zbyt wysokie stężenie amoniaku działa silnie neurotoksycznie, upośledzając funkcje układu nerwowego. Objawami patologicznie wysokiego stężenia tego związku są zmęczenie, dezorientacja, senność oraz drżenie kończyn. Wlewy asparaginianu ornityny (w postaci preparatu Hepa-Merz) są najskuteczniejszą metodą na pozbycie się niechcianej i „nadprogramowej” ilości amoniaku. Dzięki dostarczeniu dodatkowej ilości ornityny, amoniak zostaje przekształcony do nietoksycznego i łatwo wydalanego mocznika. Przekłada się to na poprawę samopoczucia i ogólnej kondycji organizmu.

Ornityna – najlepszy przyjaciel Twojej wątroby

Wątroba jest prawdopodobnie najbardziej zapracowanym narządem w naszym ciele. Liczba procesów, za które odpowiada, jest tak duża, że do dziś nie znamy dokładnej ich liczby. Przyjmuje się jednak, że wątroba pełni około pięciuset różnorakich funkcji. Zadaniami wątroby są między innymi: neutralizacja trucizn (np. alkoholu), unieczynnianie niektórych leków (np. popularnego paracetamolu), wydzielanie żółci (odpowiednia ilość żółci warunkuje prawidłowe trawienie tłuszczów), synteza czynników krzepnięcia krwi, wytwarzanie i magazynowanie licznych enzymów (np. katalazy, odpowiadającej za ochronę komórek przed szkodliwym nadtlenkiem wodoru), rozkładanie zużytych czerwonych krwinek.Dodatkowo wątroba jest magazynem dla witamin A, D oraz K, a także gromadzi w swoim wnętrzu żelazo. Jak widać: wątroba pełni niezwykle wiele funkcji.

Wlewy preparatu Hepa-Merz działają regenerująco na komórki wątroby, które mogą być uszkodzone w wyniku nieracjonalnego odżywiania się, stosowania leków lub spożywania alkoholu. Kroplówki z ornityną mogą pełnić także formę profilaktyki w przypadku osób prowadzących zdrowy tryb życia i stroniących od alkoholu. Ornityna wspomaga naprawę uszkodzeń, które mogą być wywołane przez wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA), obecne między między innymi w powietrzu (smog) oraz w dymie tytoniowym.

Zwiększenie wydzielania hormonu wzrostu – totalna odnowa biologiczna!

Oprócz wcześniej wymienionych efektów, które wywierają wlewy z preparatu Hepa-Merz, dochodzi również do zwiększenia wydzielania hormonu wzrostu (GH) z przedniego płata przysadki mózgowej. Hormon wzrostu jest polipeptydem, który odpowiada za bardzo wiele dobroczynnych działań w naszym organizmie. Zwiększone stężenie hormonu wzrostu we krwi prowadzi na przykład do poprawy wyglądu skóry, włosów oraz paznokci. Hormon ten pomaga również w leczeniu uszkodzeń mięśni, stawów oraz więzadeł, poprzez poprawę zdolności regeneracji tych struktur. Co ciekawe: jedną z wypadkowych działania hormonu wzrostu jest zwiększenie lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym zahamowaniu jej magazynowania.

Ornityna – jaka forma suplementacji jest najlepsza?

Podanie ornityny w postaci wlewu dożylnego jest zdecydowanie bardziej efektywną formą przyjmowania tej substancji, niż przyjęcie jej doustnie. Za pomocą wlewu dużo łatwiej można osiągnąć odpowiednio wysoki poziom ornityny we krwi. Osiągnięcie podobnego stężenia przy podaniu doustnym, wiąże się ze spożyciem ogromnej ilości tabletek lub proszku, co grozi problemami ze strony przewodu pokarmowego.