Kroplówka multiwitamina z biotyną (cernevit) - wsparcie dla zdrowia
Facebook Instagram

Kroplówka multiwitamina z biotyną (cernevit)

Czasami bywa tak, że potrzebujemy dodatkowego wspomagania, by poprawić swoje samopoczucie i poczuć się zdrowo. W dzisiejszych czasach nasze organizmy często są przeciążone przez nadmierny stres, niewystarczającą ilość snu czy nieprawidłową dietę. Brakuje nam witamin i minerałów, co skutkuje brakiem sił witalnych i ogólnym osłabieniem. Przez niedobór makro- i mikroelementów cierpi również nasz wygląd: skóra jest sucha i poszarzała, a włosy wypadają garściami. Cernevit to kroplówka multiwitaminowa z dodatkiem biotyny zawierająca kompleks 12 witamin, które natychmiast poprawiają samopoczucie i dodają energii.

Silne przeciwutleniacze w walce ze stresem oksydacyjnym – witaminy A, E i C

Używki, zanieczyszczenie środowiska czy też zła dieta – wszystko to przyczynia się do stresu oksydacyjnego, który jest zaburzeniem równowagi organizmu w stronę zwiększania ilości wolnych rodników. Reagują one z białkami, lipidami, błonami komórkowymi czy materiałem genetycznym, przyczyniając się do rozwoju wielu groźnych chorób cywilizacyjnych. Witaminy są naturalnymi przeciwutleniaczami, które wykazują silne właściwości wymiatające wolne rodniki.

Witamina A silnie związana jest z procesami widzenia. Bierze ona udział w budowie rodopsyny – barwnika występującego w siatkówce oka, który umożliwia nam widzenie po zmroku. Witamina ta, poprzez oddziaływanie na komórki kostne, bierze udział w prawidłowym rozwoju kośćca. Jej działanie jest także zaznaczone w funkcjonowaniu skóry włosów i paznokci. Badania naukowe wykazały, że witamina A oraz jej pochodne chronią przed nowotworami, dzięki zmniejszeniu mutacji i pęknięć w łańcuchu DNA.

Witamina E jest najsilniejszym przeciwutleniaczem w naszym organizmie. Publikacje naukowe wskazują, że jej suplementacja działa prewencyjnie przeciwko chorobom układu sercowo-naczyniowego. Dodatkowo, wykazuje działanie stymulujące układ odpornościowy. Z kolei witamina C, oprócz działania przeciwutleniającego, bierze udział w syntezie i ochronie kolagenu, dzięki czemu poprawia stan skóry oraz przyspiesza gojenie się ran. Witamina C może być także użyta jako element prewencji chroniący przed cukrzycą typu 2 i jej powikłaniami.

Witamina D3 – prezent od słońca

Mimo iż kojarzona jest głównie z regulacją gospodarki wapniowo-fosforanowej, spełnia w organizmie dużo innych, równie ważnych funkcji. Okazuje się, że niedobory witaminy D3 silnie związane są z chorobami autoimmunologicznymi, w tym: cukrzycą typu 1 czy reumatoidalnym zapaleniem stawów. Witamina ta dba również o układ sercowo-naczyniowy, wpływając na ciśnienie tętnicze, krążenie mózgowe, poziom cukru we krwi, a także stężenie trójglicerydów. Mówi się, że suplementacja witaminy D3 może stanowić ważny czynnik zapobiegający rozwojowi zespołu metabolicznego. Obecnie trwają intensywne badania nad użyciem tego związku w prewencji i terapii chorób nowotworowych, między innymi raka jelita grubego, jajnika czy piersi. Uzupełnienie niedoborów tej witaminy przy pomocy preparatów doustnych może zająć nawet kilka miesięcy. Kroplówka multiwitaminowa pozwala na szybki wzrost poziomu witaminy D3 w organizmie.

Witaminy z grupy B – prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, ale nie tylko!

Nasza kroplówka multiwitaminowa zawiera w swym składzie następujące witaminy: B1, B2, B6, B12, a także kwas foliowy i kwas pantotenowy, które również są zaliczane do witamin z grupy B. Mimo że spełniają w organizmie przeróżne funkcje, łączy je fakt, że są rozpuszczalne w wodzie. Witamina B2, B6, B12 oraz kwas foliowy są szczególnie związane z prawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego oraz dobrym samopoczuciem psychicznym. Większość witamin z grupy B pełni rolę koenzymów w reakcjach enzymatycznych, a ich obecność jest niezbędna w metabolizmie komórkowym oraz przemianach białek, tłuszczów i węglowodanów.

Biotyna – dla zdrowej skóry, włosów i paznokci

Biotyna bywa także nazywana witaminą H lub B7. Związek ten jest przede wszystkim kofaktorem dla karboksylaz – enzymów, które przenoszą grupę karboksylową na inne związki. Enzymy te są niezbędne między innymi w procesie syntezy kwasów tłuszczowych, kontroli stężenia glukozy we krwi, a także w cyklu kwasu cytrynowego. Związek ten działa także wspomagająco na pracę gruczołu tarczowego oraz układu nerwowego. Biotyna jest bardzo popularna wśród osób, które dbają o dobry stan skóry, włosów i paznokci. I nie ma w tym ani krzty przesady! Poprawia ona stan włosów, opóźniając jednocześnie ich siwienie bądź wypadanie. Suplementacja tej witaminy powoduje również przyspieszenie tempa wzrostu włosów. Biotyną warto zainteresować się w przypadku osłabionych paznokci, które z pewnością zostaną wzmocnione i zyskają na wytrzymałości.