Kroplówka na odchudzanie - dożylne wlewy odchudzające! Sprawdź sam!
Facebook Instagram

Kroplówka na odchudzanie

Szacuje się, że aż 25,2% Polaków cierpi z powodu otyłości. Jest to poważny problem, gdyż nadmiarowe kilogramy predysponują do wielu uciążliwych chorób takich jak cukrzyca typu 2 czy nadciśnienie tętnicze. Odchudzanie jednak nie zawsze jest podyktowane kwestiami zdrowotnymi, często chcemy zredukować wagę, by poprawić samopoczucie i lepiej wyglądać. Nie zważając na powody – odchudzanie zazwyczaj jest procesem wymagającym poświęceń, dlatego warto sięgnąć po skuteczną pomoc. Kroplówka na odchudzanie nie zastąpi wprawdzie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, ale może ułatwić i przyspieszyć redukcję wagi. To doskonałe uzupełnienie nie tylko dla osób borykających się z otyłością, ale także dla sportowców. Nasze kroplówki na odchudzanie zawierają L-karnitynę – związek spełniający kilka ważnych funkcji w ludzkim organizmie. 

L-karnityna – podstawy warte poznania

Początkowo związek ten uważano za witaminę, jednak okazało się, że jest naturalnie syntezowana w organizmie człowieka, głównie w wątrobie, nerkach i mózgu. Dzienne zapotrzebowanie na L-karnitynę wynosi około 15 mg, z czego większość pokrywana jest przez źródła pokarmowe. Mięso oraz przetwory mleczne stanowią główne źródło L-karnityny, dlatego też ściśli wegetarianie i weganie mogą być narażeni na niedobory tego związku. Na niedobory L-karnityny narażone są również osoby niedożywione bądź stosujące źle zbilansowaną dietę. Uważać powinni także pacjenci dotknięci chorobami nerek lub wątroby. Zwiększone zapotrzebowanie na L-karnitynę występuje też po intensywnym wysiłku fizycznym, dlatego kroplówka na odchudzanie będzie dobrym pomysłem dla osób, które zauważyły spadek tempa redukcji masy ciała, pomimo stosowanych treningów. 

L-karnityna a metabolizm lipidów

L-karnityna uczestniczy w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych przez błonę mitochondriów, w których zachodzi ich utlenianie. Publikacje naukowe wskazują, że im wyższe stężenie L-karnityny w komórce, tym intensywniejsze jest utlenianie. Związek ten bierze także udział w usuwaniu z mitochondriów średnio- i krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które w nadmiarze mogą wykazywać działanie toksyczne. Z L-karnityną sprzęgane są również niektóre leki, dzięki czemu dochodzi do detoksykacji organizmu. Warto również wspomnieć o związku L-karnityny z biosyntezą neuroprzekaźnika – acetylocholiny. Dla sportowców z pewnością ważny będzie fakt, że L-karnityna wspomaga redukcję kwasu mlekowego, przez co zwiększa możliwości wysiłkowe. Często wspomina się o zwiększeniu wytrzymałości i odporności na przemęczenie.

Kroplówka odchudzająca dla Ciebie

Na czym jednak polega fenomen L-karnityny we wspomaganiu odchudzania? Modyfikuje ona metabolizm kwasów tłuszczowych, dzięki czemu wykorzystanie ich jako źródła energii zwiększa się nawet o 70%! Oznacza to szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie wolniejsze odkładanie się tłuszczu. Badania naukowe wykazały, że L-karnityna wpływa również na poziom lipidów we krwi. Obniża ona stężenie triacylogliceroli i całkowitego cholesterolu, co stanowi element prewencji chorób sercowo-naczyniowych. Należy jeszcze raz podkreślić – kroplówka wspomagająca odchudzanie nie jest cudownym środkiem, który w szybkim czasie spali wszystkie zbędne kilogramy. Jest to jednak dobry dodatek dla zmotywowanych osób prowadzących zbilansowaną dietę i aktywny tryb życia.