Kroplówki regeneracyjne - uzupełnienie witamin dożylnie | Kroplowka.pl
Facebook Instagram

Kroplówki regeneracyjne

Codziennie, do pewnego stopnia, nasze komórki i tkanki regenerują się po zetknięciu z uszkadzającymi je czynnikami. Istnieją jednak sytuacje, gdy warto świadomie wspomóc naturalne mechanizmy, aby szybciej powrócić do formy i dobrego samopoczucia. Kroplówki regeneracyjne cieszą się największą popularnością wśród sportowców. Powszechnie wiadomym jest fakt, że intensywne ćwiczenia fizyczne są dużym obciążeniem dla organizmu. Zbyt wolna regeneracja lub jej zaniedbanie, często skutkuje różnego rodzaju kontuzjami. Kroplówki powinny także zainteresować rekonwalescentów, którzy wracają do pełni sił po obciążającej chorobie. To także dobry pomysł dla osób borykających się z przewlekłymi chorobami zapalnymi, które długofalowo doprowadzają do zniszczenia tkanek. Nasze wlewy regeneracyjne zawierają skuteczne substancje o naukowo potwierdzonym działaniu:

Witamina C

Tej rozpuszczalnej w wodzie witaminy nie potrafimy sami syntezować – dostarczamy ją do organizmu wraz z pożywieniem, najczęściej z owocami i warzywami. Witamina C jest dobrze poznanym antyoksydantem, a jej funkcje są niezliczone. Jest ona niezbędna w syntezie i stabilizacji kolagenu – białka nadającego elastyczność skórze, chrząstce i tkance łącznej. Ma to ogromne znaczenie w regeneracji układu ruchu, gojeniu się ran, a także w opóźnianiu procesów starzenia się skóry. Dodatkowo, chroni nas przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego, poprzez wymiatanie wolnych rodników.

Witamina C zyskała swoją popularność właśnie dzięki właściwościom przeciwutleniającym. Związek ten działa ochronnie na lipidy śródbłonka naczyń i nie pozwala na ich oksydację, co ma zbawienny wpływ na układ krążenia. Udowodniono, że może wspomóc prewencję takich schorzeń jak miażdżyca czy choroba wieńcowa serca.

Magnez

Nie będzie przesadą nazwanie go “królem życia” – pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. O tym, jak dotkliwe mogą być jego niedobory przekonał się każdy, kto cierpiał z powodu uporczywych skurczów mięśni. Magnez wpływa dobroczynnie na układ sercowo-naczyniowy, poprzez przeciwdziałanie niedotlenieniu serca, obniżenie ciśnienia tętniczego czy działanie przeciwmiażdżycowe i antyarytmiczne. Badania wykazały, że suplementacja magnezem zmniejsza ryzyko udaru mózgu. Ten pierwiastek może także zmniejszać ryzyko zespołu metabolicznego.

Magnez oddziaływuje na układ immunologiczny, hamując powstawanie czynników prozapalnych. Dodatkowo, jego niedobór może zaburzać procesy mineralizacji kości, co przyczynia się do ich patologicznych złamań. Objawy niedoboru magnezu obejmują uczucie zmęczenia, pogorszenie koncentracji i pamięci, większą podatność na stres, drżenia i skurcze mięśni, osłabienie siły, a także wypadanie włosów i łamliwość paznokci.

Glutation

Ten mały tripeptyd spełnia ważne funkcje w każdej komórce naszego ciała. Jest niezwykle skutecznym antyutleniaczem, który podobnie jak witamina C, chroni przed szkodliwym stresem oksydacyjnym. Dzięki swojej budowie, glutation chelatuje jony metali ciężkich takich jak kadm czy ołów. Związek ten jest bardzo aktywny w wątrobie, gdzie uczestniczy w detoksykacji niektórych leków. Produkcja glutationu spada wraz z wiekiem, a jego obniżone stężenie zaobserwowano w przebiegu wielu chorób.

Glutation jest bardzo popularny zwłaszcza w świecie sportu. Skutecznie zwiększa szybkość regeneracji, znosząc przy tym bóle mięśniowe i zmęczenie. Dzięki obecności grup tiolowych (-SH) w swojej cząsteczce, bierze udział w kształtowaniu prawidłowej struktury i funkcji białek mięśni. Dodatkowo, badania wykazały, że wysoka ilość glutationu wspomaga gospodarkę hormonalną mężczyzn, dokładniej – podnosi poziom testosteronu.

Solcoseryl

To nic innego jak odwirowana i pozbawiona białek krew cieląt. Brzmi strasznie? Nic bardziej mylnego! Zawiera w sobie kilkadziesiąt różnych związków, jak na przykład aminokwasy, glikolipidy czy czynniki wzrostu. Solcoseryl jest zarejestrowany jako lek i jest szeroko używany w medycynie i stomatologii – wszędzie tam, gdzie potrzebna jest szybka regeneracja uszkodzonych tkanek. Kroplówki z solcoserylu charakteryzują się dobroczynnym działaniem na cały organizm.

Solcoseryl zwiększa stopień wykorzystania tlenu, zwłaszcza w niedotlenionych tkankach. Nasila także transport glukozy i innych substancji odżywczych, które są niezbędne do odbudowy i regeneracji. Kolejną korzyścią wynikającą z podania Solcoserylu jest zwiększone stężenie wysokoenergetycznego ATP w komórkach, które mają jego niedobór. Warto dodać, że preparat ten stymuluje syntezę kolagenu i opóźnia oznaki starzenia się.

Elektrolity

Są to rozpuszczone w płynach naszego ciała jony: sodu, potasu, magnezu oraz wapnia. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale ich prawidłowe stężenie utrzymuje nasz organizm przy życiu, a nawet najmniejsze zachwianie gospodarki wodno-elektrolitowej może być odczuwalne w skutkach. To elektrolity tworzą potencjał elektryczny komórek nerwowych, dzięki którym możliwe jest przewodzenie bodźców. Odpowiadają także za prawidłową kurczliwość mięśni, w tym serca.

Elektrolity tracimy zwłaszcza podczas intensywnego wysiłku fizycznego, wraz z potem. Ma to miejsce także podczas upałów oraz gorączki. Na znaczną utratę mają wpływ także wymioty i biegunka. Szczególnie podatne na zaburzenia elektrolitowe są osoby cierpiące na choroby nerek.