Kroplówka odmładzająca - pokonaj zmarszczki i zyskaj młody wygląd!
Facebook Instagram

Kroplówka odmładzająca

Upływ czasu dotyka każdego z nas, nie sposób mu uciec. Zmiany zachodzące pod jego wpływem w organizmie są powolne, jednak nieuchronnie powodują degradację i upośledzenie funkcjonowania poszczególnych narządów. Nasze kroplówki odmładzające mają specjalnie przemyślany skład, by korzyści z nich płynące były nie tylko widoczne, ale również w pełni odczuwalne. 

Witamina C

Kroplówka odmładzająca nie mogłaby się obyć bez królowej przeciwutleniaczy – witaminy C. Wolne rodniki tlenowe uszkadzają białka, lipidy oraz błony komórek, przyczyniając się tym samym do rozwoju wielu poważnych schorzeń takich jak: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby neurodegeneracyjne. Witamina C, poprzez wymiatanie wolnych rodników, chroni organizm przed destrukcyjnym działaniem stresu oksydacyjnego.

Powszechnie wiadomy jest fakt, że witamina C uczestniczy w syntezie i stabilizacji kolagenu – głównego białka skóry, odpowiedzialnego za jej elastyczność. Dodatkowo hamuje ona aktywność metaloproteinaz – enzymów, które rozkładają kolagen. Witamina C wykazuje działanie przeciwutleniające także w skórze, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki powstające pod wpływem promieniowania UV, zanieczyszczeń środowiska czy palenia tytoniu. Wszystkie te mechanizmy chronią naszą skórę przed procesem starzenia się. Warto wspomnieć, że witamina C działa w wąskim zakresie hamująco na produkcję melaniny. Jest to używane w celu pozbycia się plam hiperpigmentacyjnych i uzyskania jasnej, promiennej skóry.

Glutation

Glutation to kolejny przeciwutleniacz zawarty w składzie naszych kroplówek odmładzających. Jest to mały tripeptyd, który występuje w każdej żywej komórce naszego organizmu. Szczególnie dużo glutationu zawarte jest w wątrobie, gdzie pełni on funkcje detoksykujące. Wykazuje on także działanie chelatujące, dzięki któremu wiąże jony metali ciężkich takich jak kadm czy ołów. Glutation skutecznie przyspiesza regenerację po intensywnych treningach fizycznych, a według najnowszych publikacji naukowych – lekko łagodzi dolegliwości związane z przewlekłymi stanami zapalnymi jelit.

Produkcja glutationu w organizmie spada wraz z wiekiem, dlatego warto jest zadbać o jego dodatkową suplementację. Należy podkreślić, że glutation spożywany doustnie jest rozkładany w żołądku, więc ta forma suplementacji jest niewskazana. Kroplówki odmładzające są najlepszym sposobem, by uzupełnić jego braki, ponieważ związek jest podany bezpośrednio do krwi.

Coenzym Q10

Coenzym Q10 jest syntezowany w każdej tkance i komórce organizmu, a szybkość jego wytwarzania ulega zwiększeniu w przypadku stresu oksydacyjnego. Przede wszystkim, coenzym Q10 ma wielkie znaczenie w produkcji energii. Jest on głównym przenośnikiem elektronów pomiędzy kompleksami łańcucha oddechowego, a także wytwarza gradient protonów, niezbędny do wytworzenia wysokoenergetycznego ATP. Wszystkie te procesy pozwalają uzyskać łatwą do wykorzystania energię, która jest wymagana do zajścia większości reakcji w naszym ciele.

Ponadto, coenzym Q10 wykazuje działanie antyoksydacyjne i stabilizujące błony komórkowe. Związek ten zapobiega wypływowi jonów z komórki, co jest najbardziej widoczne w przypadku niedokrwienia mięśnia sercowego. Hamuje on ucieczkę jonów wapnia z komórek serca, spowalniając tym samym rozwijanie się nieodwracalnych uszkodzeń. W medycynie opisuje się bardzo dużą zależność między niedoborami coenzymu Q10, a schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, cukrzycą, schorzeniami mięśni czy chorobami neurodegeneracyjnymi takimi jak stwardnienie rozsiane czy choroba Alzheimera.

Kwas alfa-liponowy

Związek ten był niegdyś uważany za witaminę, jednak dowiedziono, że jest on syntezowany w organizmie człowieka. Kwas alfa-liponowy wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, zmiatając wolne rodniki przeciwdziala skutkom stresu oksydacyjnego. Powszechnie wiadomo, że jony metali, które są niezwiązane z białkami, mogą stanowić niebezpieczeństwo dla tkanek organizmu. Kwas alfa-liponowy potrafi chelatować jony takich metali jak: mangan, miedź, cynk czy ołów. Dodatkowo, związek ten bierze udział w recyklingu innych związków antyoksydacyjnych, na przykład zredukowanego glutationu, witaminy C czy witaminy E. Publikacje naukowe wskazują szereg możliwości, jak wykorzystać kwas alfa-liponowy w terapii. Jego suplementacja może być pomocna w przypadku: cukrzycy, ograniczeniu skutków ubocznych chemioterapii, niedokrwieniu tkanek, terapii nadciśnienia czy chorób występujących na tle immunologicznym.

Elektrolity

Należy powiedzieć do jasno – bez elektrolitów nie ma życia! Pod pojęciem elektrolitów kryją się rozpuszczone jony sodu, potasu, magnezu oraz wapnia. Występują one w płynach ustrojowych ciała w ściśle określonym stężeniu, a nasze organizmy są niezwykle wyczulone na jakiekolwiek ich wahania. Nie bez powodu. Elektrolity są odpowiedzialne za potencjał elektryczny komórek nerwowych, dzięki któremu możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Z kolei, jony wapnia są niezbędne do pracy mięśni – nie tylko tych szkieletowych, ale także serca. Co również ważne, elektrolity biorą udział w utrzymaniu optymalnej gospodarki wodnej organizmu.