Kroplówka sport - wlewy dożylne dla prawdziwych sportowców!
Facebook Instagram

Kroplówka sport

Zarówno zawodowi sportowcy, jak i osoby uprawiające na co dzień intensywną aktywność fizyczną, doskonale znają znaczenie regeneracji. Organizm, który jest przemęczony, staje się bardziej podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i kontuzje. Skład naszej kroplówki dla sportowców jest tak przemyślany, aby maksymalnie przyspieszyć regenerację po wyczerpujących treningach. Wierzymy, że odpowiednia suplementacja przełoży się również na lepsze wyniki.

Elektrolity

W skład najważniejszych elektrolitów wchodzą jony sodu, potasu, magnezu, wapnia oraz chloru. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że bez elektrolitów nie ma życia. Odpowiadają one za utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej organizmu – nawet niewielkie wahania w stężeniach jonów mogą powodować powstawanie obrzęków czy zaburzenia przewodzenia. Ponadto elektrolity odpowiadają za potencjał elektryczny wzdłuż błony komórki nerwowej, który jest konieczny do przewodzenia impulsów nerwowych. Z kolei, komórki mięśniowe wymagają do swojej pracy jonów wapnia. Elektrolity tracimy podczas wysiłku fizycznego wraz z potem, ale także w przebiegu wymiotów, biegunek czy chorób nerek. Kroplówka dla sportowców pozwala na szybkie i skuteczne wyrównanie niedoborów elektrolitowych.

Solcoseryl

W medycynie sportowej od dłuższego czasu obserwuje się wzrost zainteresowania solcoserylem. Nic w tym dziwnego! Jest to pozbawiony uczulających białek wyciąg z krwi cieląt, który stanowi bogate źródło dobrze przyswajalnych aminokwasów, dezoksyrybozymów, oligopeptydów czy ketokwasów. Solcoseryl jest lekiem używanym w praktyce stomatologicznej, a także przy wszelkiego rodzaju uszkodzeniach skóry, oparzeniach, odleżynach czy wrzodach. Okazuje się jednak, że jest to wspaniały środek wspomagający regenerację organizmu i poprawiający wyniki sportowe.

Solcoseryl zwiększa napływ tlenu oraz glukozy do komórek, przez co zwiększa ich metabolizm i przyspiesza procesy regeneracyjne. Chroni komórki przed niedotlenieniem oraz brakiem substancji odżywczych, a także powoduje wzrost stężenia wysokoenergetycznych fosforanów. Zapobiega również wtórnym zmianom zwyrodnieniowym. Kroplówka dla sportowców z solcoserylem wspaniale przyczynia się do regeneracji tkanek i polepszenia osiągnięć sportowych.

Magnez

Magnez to jeden z głównych jonów wewnątrzkomórkowych organizmu. Jest kofaktorem ponad setki enzymów, które biorą udział w wielu procesach fizjologicznych takich jak produkcja energii, synteza białek, transport jonów czy przekaźnictwo nerwowe. Pierwiastek ten jest niezbędny w metabolizmie węglowodanów oraz lipidów, a także bierze udział w produkcji wysokoenergetycznego ATP. Magnez uczestniczy w budowie kości oraz błon komórkowych. Ten wszechstronny makroelement jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, więc każdy drobny niedobór może być szkodliwy w skutkach. Hipomagnezemia, czyli obniżone stężenie magnezu w organizmie, objawia się między innymi zaburzeniami metabolicznymi, zaburzeniami rytmu serca czy objawami mięśniowo-nerwowymi.

Witaminy B1, B6 i B12

Tiamina, pirydoksyna oraz cyjanokobalamina to rozpuszczalne w wodzie witaminy z grupy B, których nie potrafimy sami syntezować. Mimo iż kojarzymy je głównie z prawidłowym działaniem układu nerwowego, spełniają one o wiele więcej funkcji. Witamina B1 oraz B6 pełnią ważną rolę w funkcjonowaniu ponad setki enzymów, bez ich obecności zajście wielu procesów fizjologicznych nie byłoby możliwe. Pirydoksyna i cyjanokobalamina uczestniczą w syntezie neuroprzekaźników takich jak serotonina czy dopamina. Publikacje naukowe wskazują, że niedobór tych witamin jest związany ze zwiększonym ryzykiem depresji oraz chorób neurodegeneracyjnych. Obniżone stężenie witamin B6 i B12 wiąże się również ze zwiększeniem poziomu homocysteiny – aminokwasu, który bierze udział w patogenezie chorób sercowo-naczyniowych. Niedobory tych witamin mogą powodować zwiększone ryzyko miażdżycy tętnic, zakrzepicy naczyń, zawału serca a także udaru mózgu. Suplementacja witamin z grupy B wpływa dobroczynnie na funkcjonowanie układu nerwowego, niwelując bóle neurogenne i polineuropatie. 

Coenzym Q10

Coenzym Q10 jest związkiem syntezowanym we wszystkich żywych komórkach naszego organizmu. Jest on przede wszystkim przenośnikiem elektronów między kompleksami łańcucha oddechowego. W dodatku coenzym Q10 jest niezbędny w wytworzeniu gradientu protonowego, dzięki któremu wytwarzany jest wysokoenergetyczny związek – ATP. To jednak nie jedyne funkcje tego związku! Łączy się on z białkami występującymi w błonie komórkowej, dzięki czemu stabilizuje ją i chroni przed wpływem szkodliwych czynników. W dodatku coenzym Q10 jest antyoksydantem, zapobiegającym destrukcyjnemu działaniu stresu oksydacyjnego. Należy pamiętać, że intensywny wysiłek fizyczny jest przyczyną bardziej intensywnej produkcji wolnych rodników. Działanie antyoksydacyjne coenzymu Q10 jest zauważalne między innymi w lipoproteinach krwi, gdzie przeciwdziała utlenianiu cholesterolu LDL, dzięki czemu zapobiega miażdżycy.