Kroplówka z Ginkgo biloba - lepsza pamięć i koncentracja! Sprawdź!
Facebook Instagram

Kroplówka z Ginkgo biloba

Ginkgo biloba – roślinne panaceum prosto z Chin

Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba) jest pochodzącym z Chin przedstawicielem rodziny miłorzębowatych. Drzewo to jest silnie „zakorzenione” w medycynie chińskiej. Jest ono bowiem jednym z najwcześniej uprawianych w historii ludzkości. Jego przetworów, takich jak na przykład napary czy nalewki, używano w Kraju Dalekiego Wschodu od setek lat, jednakże najwcześniejsze udokumentowane wzmianki o leczniczych właściwościach tej rośliny pochodzą z ojczyzny miłorzębu – Chin. Sięgają one XV wieku, co nie oznacza, że miłorząb nie był stosowany już wcześniej. Jako pełnoprawny preparat leczniczy, w ujęciu konwencjonalnej medycyny, zarejestrowany został w Niemczech w roku 1965. Stosowanie wlewów z Ginkgo biloba niesie szereg korzystnych działań dla naszego zdrowia. Jest to pełni naturalny, bezpieczny i dobroczynny surowiec roślinny w nowoczesnej, dożylnej formie administracji – w ten sposób można pokrótce scharakteryzować wlewy z miłorzębu dwuklapowego.

Kroplówka Ginkgo biloba w trosce o sprawny układ sercowo-naczyniowy

Badania, które dotyczą stosowania miłorzębu, dotyczą głównie pełnego ekstraktu. Istnieją również badania pojedynczych związków zawartych w Ginkgo biloba oraz konkretnych frakcji ekstraktu, czyli ściśle określonych jego „części”. Dobroczynne działania na układ krwionośny dotyczą zarówno naczyń żylnych, jak i tętniczych. Efektem stosowania wlewów z miłorzębu jest wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, w szczególności najmniejszych z nich – włośniczek. Podanie wlewu dożylnego z Ginkgo biloba wydłuża również fizjologiczny czas rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz zmniejsza patologiczną krzepliwość krwi. Choroby układu krwionośnego są główną przyczyną zgonów wśród Polaków. Miażdżyca, zawał mięśnia sercowego, udar niedokrwienny oraz angiopatie, czyli zaburzenia w obrębie mikrokrążenia, to plaga wśród naszego społeczeństwa .Utrzymanie dobrej kondycji układu sercowo-naczyniowego jest kluczowe dla naszego zdrowia i samopoczucia. Zdrowe naczynia krwionośne są gwarantem prawidłowego i efektywnego funkcjonowania ustroju. Wyżej wymienione składowe sprawiają, że miłorząb japoński jest rośliną, która dba w sposób kompleksowy o nasz układ krwionośny. Działa on na wielu poziomach, co czyni go bardzo uniwersalnym. Ponadto jest to w pełni naturalny surowiec.

Lepsza pamięć i koncentracja dzięki naturze

Prokognitywne właściwości Ginkgo biloba, czyli poprawiające koncentrację i pamięć, są znane od setek lat. Liczne badania naukowe dowodzą, że preparaty miłorzębu są niezwykle użyteczne we wzmaganiu zdolności poznawczych. W literaturze istnieją wzmianki o poprawie jakości życia pacjentów, którzy chorują na ciężkie choroby neurodegeneracyjne, takie jak np. zespół Alzheimera. Neurodegeneracja jest wysoce destruktywnym procesem, który doprowadza do silnego upośledzenia funkcjonowania mózgowia. Uszkodzone tkanki zostają patologicznie zmienione i nie są w stanie prawidłowo pełnić swojej roli. Jednakże dobroczynne efekty stosowania wlewów z miłorzębu przynosi korzyści nie tylko chorym. Jak wspomniano wcześniej: mechanizm działania Ginkgo biloba opiera się na poprawie kondycji układu sercowo-naczyniowego. Wpływ na naczynia krwionośne dotyczy również naczyń włośniczkowych, które są niezwykle drobnymi strukturami wysoce podatnymi na uszkodzenia. Nieprawidłowe krążenie krwi w narządzie takim jak mózg, w którym obecna jest mnogość kapilar, prowadzi zaburzenia jego pracy. Zadbanie o nasz nadrzędny narząd wydaje się być sprawą oczywistą. Wlewy miłorzębu są doskonałym wyjściem dla osób, które cenią swoje zdrowie i chcą zachować swoje zdolności poznawcze na wysokim poziomie.

Cukrzyca typu 2 – zmora, z którą możesz zmagać się i Ty

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą, dotyczącą ogromnej liczby osób na całym świecie. Wlewy z ginkgo biloba są w stanie niezwykle skutecznie regulować stężenie glukozy we krwi. Prawidłowa gospodarka węglowodanowa jest bardzo ważną kwestią w profilaktyce cukrzycy typu 2 oraz poprzedzającą jej występowanie insulinoopornością. Wcześniej wspomniane angiopatie są pokłosiem „zaniedbanej” cukrzycy. Miłorząb dwuklapowy, usprawniając mikrokrążenie, może zapobiec takim powikłaniom jak retinopatia cukrzycowa (czyli uszkodzenie naczyń krwionośnych w obrębie oka), nefropatia cukrzycowa (uszkodzenie miąższu nerek) oraz neuropatia (uszkodzenie układu nerwowego). Neuropatia może doprowadzić do niezwykle niebezpiecznego zjawiska, jakim jest stopa cukrzycowa. Nieleczona może skutkować deformacją stopy, martwicą, a nawet jej amputacją. Działanie hipoglikemizujące Gingko biloba, czyli zmniejszające stężenie cukru we krwi, jest udokumentowane w licznych źródłach naukowych.