Kroplówka zdrowie - innowacyjne połączenie antyoksydantów! Sprawdź!
Facebook Instagram

Kroplówka zdrowie

Zdrowie bywa kruche i zawodne, często doceniamy je dopiero, gdy coś zaczyna szwankować. Odpowiedni styl życia i zdrowe nawyki powinny stanowić codzienną rutynę. Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Kroplówka prozdrowotna jest doskonałym elementem profilaktyki, która ma za zadanie zatrzymać nasze dobre samopoczucie na długie lata. Skład kroplówki na zdrowie jest starannie przemyślany i obfituje przede wszystkim w antyoksydanty, mające przeciwdziałać skutkom stresu oksydacyjnego. To dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy w świadomy sposób pragną zadbać o swoje zdrowie.

Elektrolity

Elektrolity to rozpuszczone w płynach naszego ciała jony pierwiastków, głównie sodu, potasu, magnezu, wapnia oraz chloru. Są one ważną składową gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu, której nawet delikatne zaburzenia są potencjalnie niebezpieczne. Rozpuszczone jony odpowiedzialne są za wytworzenie potencjału elektrycznego komórki, bez którego nie byłoby możliwe przekaźnictwo nerwowe. Od obecności elektrolitów zależna jest także praca mięśni, w tym mięśnia sercowego.

Glutation

Glutation jest małym tripeptydem, obecnym w każdej żywej komórce ludzkiego organizmu. Spełnia on przede wszystkim funkcje przeciwutleniające, chroniąc przed nadmiarem szkodliwych wolnych rodników. Wymiata on nie tylko takie związki jak nadtlenek wodoru czy nadtlenki organiczne, ale uczestniczy także w detoksykacji organizmu z niektórych leków (między innymi popularnego paracetamolu). Właściwości chelatujące glutationu, pozwalają mu na wiązanie niebezpiecznych jonów metali ciężkich: kadmu czy ołowiu.

Osoby, które uprawiają intensywne sporty, powinny szczególnie zainteresować się dobrodziejstwami glutationu. Przyczynia się on do przyspieszenia regeneracji po wysiłku fizycznym, co zapobiega urazom i pozwala szybciej wrócić do formy. Istnieją również publikacje naukowe, które wskazują na pozytywne działanie glutationu u osób cierpiących na choroby zapalne przewodu pokarmowego. Warto podkreślić, że jego doustna jest nieskuteczna, gdyż związek ten jest bardzo szybko rozkładany w żołądku. Glutation w formie kroplówki prozdrowotnej charakteryzuje się wysoką przyswajalnością i najszybszymi efektami działania.

Witamina C

Witamina C jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, którego niestety nasz organizm nie potrafi syntezować. Uniwersalne i udowodnione naukowo działanie sprawia, że nie może jej zabraknąć w składzie kroplówki prozdrowotnej. Związek ten bierze udział w syntezie i stabilizacji kolagenu – białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. W dodatku chroni skórę, wymiatając wolne rodniki powstające pod wpływem promieniowania UV czy zanieczyszczeń. Suplementacja witaminą C może nie tylko spowolnić starzenie się skóry, ale także ułatwić gojenie się ran oraz oparzeń. 

Publikacje naukowe wskazują, że witamina C może wspomóc terapię cukrzycy typu II oraz opóźnić pojawienie się powikłań wywołanych przez tą chorobę. Witamina ta działa jako przeciwutleniacz w naczyniach krwionośnych, gdzie zapobiega peroksydacji lipidów i białek, dzięki czemu zapobiega miażdżycy. Jej lekko moczopędne działanie przyczynia się również do nieznacznego spadku ciśnienia tętniczego.

Witamina D3

Jest to witamina, której wszystkich właściwości nie sposób zawrzeć w jednym artykule. Witamina D3 jest wytwarzana w miesiącach letnich pod wpływem promieniowania UV, jednak od października do kwietnia każdemu zaleca się jej dodatkową suplementację. Związek ten jest ważnym elementem gospodarki wapniowo-fosforanowej naszego organizmu, przyczyniając się do utrzymania prawidłowego stężenia wapnia w ustroju. Niedobory witaminy D3 przyczyniają się do osteoporozy, a u dzieci odpowiedzialne są za wystąpienie krzywicy.

Ostatnio bardzo dużo wspomina się o związku niedoborów witaminy D3 ze zwiększoną zapadalnością na choroby o podłożu autoimmunologicznym. Okazuje się, że witamina ta wykazuje działanie immunostymulujące, które wycisza nadmierną odpowiedź układu odpornościowego i obniża stan zapalny. Dodatkowo, badania naukowe opisują pozytywny wpływ witaminy D3 na układ sercowo-naczyniowy, gdzie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia udaru mózgu czy nadciśnienia tętniczego.

Coenzym Q10

Związek ten jest naturalnie syntezowany we wszystkich tkankach naszego organizmu. Jego główna funkcja wiąże się z metabolizmem energetycznym komórki, gdzie uczestniczy w transporcie elektronów między kompleksami łańcucha oddechowego. Coenzym Q10 jest także odpowiedzialny za wytworzenie gradientu protonowego, który jest niezbędny w procesie syntezy ATP – wysokoenergetycznego związku będącego głównym paliwem dla komórek.

Coenzym Q10 jest również antyoksydantem, który zmiata wolne rodniki tlenowe. Jest obecny w lipoproteinach krwi, chroniąc cholesterol LDL przed utlenieniem. Ponadto, bierze on udział w recyklingu innego ważnego związku przeciwutleniającego – witaminy E.