Wlewy dożylne solcoseryl - potężny wzrost regeneracji i wytrzymałości!
Facebook Instagram

Wlewy dożylne solcoseryl

Solcoseryl to tajemnicza i mało znana nazwa, chociaż kryje się za nią lek, który stosowany jest od kilkudziesięciu lat. W formie pasy jest często używany w praktyce stomatologicznej, a żele i maści sprawdzają się w walce z ranami i oparzeniami. Wlewy dożylne z Solcoserylem są często używane w medycynie sportowej, jako legalne wspomaganie, ale przede wszystkim przyspieszają regenerację po wyczerpujących treningach i urazach. Okazuje się, że suplementacja tą substancją może sprawdzić się jako prewencja przed niektórymi chorobami lub dodatek do terapii.

Czym jest solcoseryl?

Solcoseryl jest dializatem z krwi cieląt, który poprzez proces filtracji został pozbawiony białek. Co w takim razie zawiera, że jego działanie jest tak niezwykłe? To mieszanina niskocząsteczkowych związków takich jak: aminokwasy, nukleozydy, glikosfingolipidy czy cukry. W skład solcoserylu wchodzą także niezbędne dla człowieka pierwiastki, między innymi potas, sód, magnez i wapń. Dzięki temu, że nie zawiera w swym składzie białek, wlewy dożylne z solcoserylu są całkowicie bezpieczne – nie są pirogenne i nie wywołują reakcji anafilaktycznej.

Publikacje naukowe opisują różnorodne działanie tej mieszaniny. Krótko po podaniu dożylnym, solcoseryl zwiększa wychwyt glukozy przez komórki, prawdopodobnie dzięki obecności pewnych form oligosacharydów. Zwiększa się również pobór tlenu przez tkanki, dzięki czemu stają się bardziej odporne na niedotlenienie, a dotlenione komórki produkują więcej wysokoenergetycznych związków. Wyrównanie bilansu energetycznego komórki, pozwala na sprawniejszą syntezę aminokwasów oraz białek, co znacznie poprawia zdolności regeneracyjne organizmu.

Solcoseryl wykazuje również działanie przeciwutleniające. Badania naukowe potwierdziły, że zawiera dysmutazę ponadtlenkową – enzym, który rozkłada szkodliwe reaktywne związki tlenu. Dodatkowo, lek ten może uczestniczyć w reaktywacji glutationu, który jest jednym z najważniejszych antyoksydantów w naszym organizmie. Warto też wspomnieć o działaniu antyapoptycznym Solcoserylu zawiązanym z hamowaniem aktywności kaspazy-3. Przyczynia się to do zwiększenia połączeń synaptycznych, a także zmniejszenia poziomu stresu oksydacyjnego w neuronach.

Kroplówka Solcoseryl – legalny doping dla sportowców

Należy podkreślić, że Solcoseryl jest mieszaniną wielu związków, dlatego część mechanizmów stojących za jego działaniem nie została jeszcze poznana. Podejrzewa się, że za szybszą regenerację tkanek odpowiedzialny jest wzrost metabolizmu komórkowego lub oddziaływanie na czynniki wzrostu. Nie można jednak zaprzeczyć – Solcoseryl jest potężnym narzędziem w walce z uszkodzeniami tkanek, a zwłaszcza mięśni, które dotyczą wielu sportowców. Jedno z nowszych badań naukowych opisuje, że sportowcy używający